`` Idąc z Tobą, o Boże mój, pójdę gdzie zechcesz bo tylko Ciebie pragnę”, pisał wielki mistyk Kościoła Św. Jan od Krzyża… 

Kiedy przypadkiem w intrenecie zobaczyłam, że Siostry Franciszkanki Niepokalanej u których już wcześniej miałam okazję gościć, organizują rekolekcje, wiedziałam, że muszę tam być. Czułam, że Bóg chce, abym tam była. Dotarłszy do Pniewnika postanowiłam wyłączyć telefon- to miały być dni dla Pana, czas wsłuchiwania się w Jego głos, czas oderwania się od świata zewnętrznego. Przez okres rekolekcji uczestniczyłyśmy we Mszy Świętej Trydenckiej i z pomocą Sióstr głębiej poznawałyśmy ten największy Skarb Kościoła. Każdego dnia  przyglądałyśmy się żywotom świętych kobiet, aby móc czerpać wzorce  i zrozumieć jak ważne jest poznanie i wypełnienie Bożego planu.  

Pisanie o swoich przeżyciach nie jest łatwe. Ciężko ubrać w słowa, to czego doświadczyłam w czasie tych rekolekcji. Każdy dzień był pięknym spotkaniem z Chrystusem i Matką Bożą, a oprócz tego spotkaniem  z ludźmi o pięknych duszach.  Do domu wracałam przepełniona pokojem i radością, które można otrzymać tylko od Najwyższego. Przestałam się bać, zaufałam. Dziś za Świętym Janem od Krzyża mogę powtórzyć : ``(…) Boże mój, pójdę gdzie zechcesz..”

 Natalia

 

 

Copyright © 2020 Zgromadzenie Sióstr Franciszkanek Niepokalanej