3. XII. 2016r. w kościele parafialnym Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Duczkach odbyło się „Spotkanie z Maryją”, czyli czas modlitwy i maryjnej formacji opartej na orędziu, jakie Najświętsza Maryja Panna powierzyła w Fatimie trzem pastuszkom: Łucji, Hiacyncie i Franciszkowi. 


Spotkanie rozpoczęło się koronacją figury Matki Bożej Fatimskiej, następnie miała miejsce modlitwa Różańcowa oraz adoracja Najświętszego Sakramentu.

 Wydarzenie to zostało uświetnione obecnością pana Wincentego Łaszewskiego, wybitnego mariologa, który wygłosił konferencję i tym samym pomógł w przybliżeniu orędzia fatimskiego oraz dał wiele wskazówek dotyczących tego, jak zastosować je w codziennym życiu.

Sercem spotkania była uroczysta Msza Święta z okolicznościowym kazaniem wygłoszonym przez ks. Jakuba Korczaka i poświęceniem Niepokalanemu Sercu Maryi całej parafii, dokonanym przez ks. Proboszcza Arkadiusza Rakoczego.Po Mszy św. nastąpiło nałożenie wiernym Cudownych  Medalików. 

Na następne „Spotkanie z Maryją” zapraszamy do Rembertowa – Parafia Matki Bożej Zwycięskiej – dnia 11.02.2017  w święto Matki Bożej z Lourdes- godz. 15:00

 

 

Copyright © 2021 Zgromadzenie Sióstr Franciszkanek Niepokalanej